Joga twarzy – przykładowe ćwiczenia

Dowiedziałaś się właśnie, że joga twarzy działa upiększająco i odmładzająco, tak więc zostałaś solidnie zmotywowana do tego, by zacząć ją stosować? Nie ma na co czekać. Zacznij najlepiej już dziś! Joga twarzy tylko pozornie zdaje się być skomplikowana. W rzeczywistości jej kompletną sesję możesz przeprowadzić w przeciągu pięciu czy dziesięciu minut, a tyle czasu zawsze na pewno znajdziesz, by zatroszczyć się o swoją urodę.

Jak zacząć z jogą dla twarzy?

Zacznij od rozgrzewki. Nawet w przypadku jogi twarzy warto ją wykonać. Rozgrzewka polega tutaj głównie na delikatnym pochylaniu głowy. Możesz pochylać ją w przód i w tył oraz na boki, aby po prostu delikatnie się rozruszać i zmobilizować mięśnie do pracy. Teraz przejdź płynnie do pierwszego ćwiczenia, które zagwarantuje ci natychmiastowy lifting policzków i pięknie skoryguje cały kształt twarzy. Połóż swoje dłonie po bokach twarzy. Delikatnie naciągnij skórę do góry, tak jak gdybyś chciała przenieść policzki w stronę uszu, a usta otwórz i spróbuj zawinąć wargi tak, by znalazły się one po wewnętrznej stronie buzi. Wytrzymaj w takiej pozycji kilkanaście sekund, następnie rozluźnij się i powtórz ćwiczenie kilkukrotnie. Ten ruch świetnie wpływa na ogólną kondycję cery. Zawsze zdoła ją poprawić.

W czym pomoże joga twarzy?

Joga twarzy pomoże ci także pozbyć się totalnie nieatrakcyjnych kurzych łapek, czyli zmarszczek występujących w okolicach oczu, które zwykle zaczynają się pojawiać na twarzy już w dość młodym wieku. Jeżeli chcesz je usunąć lub zredukować, wykonaj następujące ćwiczenie – palcami wskazującymi dotknij skroni, a palce wskazujące umieść nieco niżej i bliżej uszu. Teraz próbuj bardzo delikatnie rozciągać skórę na boki, jak gdybyś chciała ją po prostu rozprostować. Zamknij oczy i otwórz je – zrób tak kilkukrotnie. Ćwiczenie możesz powtórzyć sobie dwa lub trzy razy.

Jeśli natomiast nie lubisz ćwiczyć sama, a wolisz podążać za gotowymi instrukcjami trenerów, poszukaj dla siebie właśnie takich filmików instruktażowych. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Joga twarzy bywa też przeprowadzana w specjalnych szkołach jogi.

Źródło: Twarz.pl