6 najpopularniejszych rodzajów jogi

Joga wywodzi się z Indii i jest starożytną sztuką, która wymaga wielu umiejętności. Dzięki jodze nie tylko poprawisz gibkość, ale też zmniejszysz stres, wesprzesz układ krążenia, podkręcisz przemianę materii i przede wszystkim znacząco zmniejszysz ryzyko bólów mięśniowych.

Joga – główne i najpopularniejsze rodzaje

Jeśli myślisz, że joga polega tylko na ustawianiu ciała w trudnych pozycjach, to jesteś w błędzie, ponieważ istnieją różne gałęzie jogi, które wymieniono poniżej.

1. Hatha Joga

Hatha joga jest również nazywana jogą postaw i jest najbardziej znaną gałęzią jogi na zachodzie, którą trzeba było zobaczyć. W tej gałęzi ciało jest skręcone w różnych trudnych i łatwych pozycjach. Podstawowym naciskiem tej gałęzi jest osiągnięcie spokoju poprzez ćwiczenia fizyczne, techniki oddechowe i mediację. Podstawowym celem tej gałęzi jogi jest osiągnięcie lepszego zdrowia i duchowości.

Jest to również najłatwiejsza gałąź, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele czasu od napiętej rutyny i możesz uczyć się i doskonalić tę sztukę wraz z codzienną pracą. Możesz łatwo dostosować swój harmonogram do ćwiczeń, a Twoja codzienna rutyna nie zostanie zakłócona dzięki tej gałęzi jogi.

2. Bhakti Joga

Bhakti joga nie jest zbyt popularna na zachodzie, ale jest najczęściej praktykowaną gałęzią jogi w Indiach. Wiąże się to bardziej z duchowością niż z fizycznymi gestami i obraca się wokół serca i boskości. Musisz wybrać odpowiednią ścieżkę Twój słuch pragnie najbardziej i wtedy musisz zobaczyć wszystko i wszystkich na tej ścieżce. Bhakti joga pozwala ci rozwinąć twoją wiarę w coś i przenoszą tę wiarę do takiego poziomu, że może ci powiedzieć, jak dokładnie złapać.

3. Radża Joga

Raja joga nazywana jest również jogą samokontroli. Mimo że samokontrola jest charakterystyczna dla prawie każdej gałęzi jogi, ta gałąź zwraca szczególną uwagę na samokontrolę.

Większość ludzi, którzy praktykują tę gałąź jogi, należy do pewnego prestiżu religijnego. Jogin radża postrzega go jako centralny i szanuje wszystko wokół.
Podstawowym krokiem w opanowaniu samokontroli jest umożliwienie odkrycia. Dyscyplina uczenia się jest podstawową cechą radża jogi i jeśli twoje życie jest rozproszone i niezdyscyplinowane, musisz praktykować radża jogę, aby uzyskać kontrolę nad swoim życiem i uczynić je bardziej zdyscyplinowanymi.

4. Jnana Joga lub Joga Umysłu

Jnana joga, zwana także jogą umysłu, zajmuje się przede wszystkim ludzkim mózgiem i ma tendencję do kontrolowania inteligencji ludzi.

W tej jodze ludzie uczą się integrować mądrość i intelekt, a łącząc te dwa, starają się stworzyć idealny moment w swoim życiu, w którym nigdy nie podejmują złych decyzji. Ludzie, którzy praktykują jnana jogę są bardzo otwarci i ciągle uczą się o innych religiach, profesjonalistach, aby się rozwijać swoją wiedzę, ponieważ wierzą, że poszerzanie wiedzy zwiększa ich siłę psychiczną i intelektualną.

5. Karma Joga

Karma joga wierzy, że możesz polepszyć swoją przyszłość, robiąc dobre i bezinteresowne uczynki w teraźniejszości. Wierzy również, że jeśli twoja teraźniejszość jest wtedy niepewna i trudna, jest to wynik twoich przeszłych uczynków.
Jogini, którzy praktykują karma jogę, bezinteresownie pomagają innym ludziom, aby ich życzliwość dla innych polepszyła ich przyszłość.

Karma joga zmienia całą ich koncepcję dobra i zła, co zmienia ich wewnętrzną duszę i czyni ich lepszymi osobami o jasnym przeznaczeniu.

6. Tantra Joga

Tantra joga to joga rytuałów, ale w większości przypadków; jest źle rozumiany przez wielu ludzi, ponieważ nazywają go jogą seksu.

Seks to tylko kolejna część tej jogi, ale nie chodzi tylko o tantrę jogę. Jogini praktykujący tantrę jogę posiadają pewne cechy, takie jak czystość, pokora, oddanie, oddanie swojemu Guru, kosmiczna miłość i kilka innych.
To są wszystkie gałęzie jogi, ale są też pewne nieporozumienia dotyczące jogi, na przykład niektórzy ludzie mówią, że joga jest religią, ale tak nie jest. Joga to tylko sposób na uczynienie swojego życia lepszym i zintegrowanie spokoju w swoim życiu.

Pomaga osiągnąć lepsze życie z większą kontrolą nad umysłem, myśli i działania. Joga jest również traktowana jako ćwiczenie mające na celu utrzymanie ciała w dobrej kondycji, co jest do pewnego stopnia prawdą, ale nie jest to cała koncepcja jogi. Ćwiczenia i zdrowie fizyczne to tylko niewielka część jogi, ale wyższy cel jogi jest o wiele bardziej święty i ważny.

Więcej interesujących publikacji na temat zdrowego stylu życia, znajdziesz w serwisie zagadka.pl.