Mniej znane, ale bardzo angażujące i interesujące sporty indywidualne

Sport to nie tylko piłka nożna siatkówka, tenis lub kolarstwo. Istnieje szereg niszowych dyscyplin, które można uprawiać w pojedynkę lub we dwie osoby i czerpać z nich olbrzymią frajdę oraz korzyści dla zdrowia.

Przestawiamy kilka nieco zapomnianych sportów indywidualnych.

Badminton

Niektórzy określają badminton jaką uboższą wersje tenisa, ale nic bardziej mylnego. Ten interesujący sport pozwala na skuteczne zrzucanie zbędnych kalorii i rozwój wielu partii mięśniowych. Badminton to nie spokojne odbijanie lotki, jest to niezwykle intensywna dyscyplina, która zwiększa rytm bicia serca i przyśpiesza metabolizm.

Pozwala na poprawę czasy reakcji, a jednocześnie wymaga przewidywania ruchów przeciwnika i stosowania odpowiedniej taktyki. Jak widać jest to aktywność rozwijająca ciało oraz umysł.

W temacie badmintona sprawdź ciekawy artykuł – Tradycyjny badminton to dla Ciebie za mało? Wypróbuj speed badmintona!

Squash

Squash to dynamiczna dyscyplina, którą można uprawiać w pojedynkę lub w towarzystwie bliskich osób. Wymaga angażowania wszystkich partii ciała, zwiększa wytrzymałość oraz kondycje.

Regularna gra w squasha przynosi wiele korzyści podczas codziennego życia, poprawia zdolność koncentracji, co przekłada się na sukcesy w szkole lub pracy. Ponadto stanowi doskonały sposób na odstresowanie i uwalnianie niezwykle cennych hormonów szczęścia.

Wspinaczka ściankowa

Wspinanie się po ściankach to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wymaga stosowania zdecydowanych i przemyślanych ruchów na stromych powierzchniach.

Może być uprawiana indywidualnie lub w towarzystwie znajomych, co wprowadzi nutkę zdrowej rywalizacji. Co ważne jest to sport całkowicie bezpieczny, ponieważ osoby go uprawniające muszą stosować asekuracje w formie liny.