Trening sztuk walki – od zera do fightera

mma

Chcesz zacząć trenować sztuki walki, jednak kompletnie nie masz zielonego pojęcia o tym sporcie? To nic – jeśli przejawiasz wewnętrzny entuzjazm do tej dyscypliny sportowej, to na pewno masz w sobie jakiś talent. Dlatego na pewno jesteś w stanie zrobić wszystko, aby zostać naprawdę profesjonalnym fighterem. Jak to zrobić? Sprawdźmy to.

Przede wszystkim poznaj podstawy

Na początku musimy poznać technikę, która jest tak naprawdę najważniejszym elementem w każdym sporcie. Podobnie jest w MMA, ponieważ zawodnik musi wykazywać się sporymi umiejętnościami w parterze, jak i w stójce. Wiadomo, że parter należy podzielić jeszcze na dwie części – zawodnik może walczyć z dołu i z góry. Dlatego podstawy techniki są tym, czego na samym początku przygody ze sztukami walki brakuje nam najbardziej. Jeśli chcemy być kompletnymi zawodnikami MMA, to na pewno musimy przyłożyć szczególną uwagę to tego faktu. W późniejszym czasie pozwoli nam to na lepszą naukę i jeszcze szybszy rozwój umiejętności.

Czy można trenować w domu? Czy jednak musimy wybrać profesjonalny klub?

Pierwsze kroki po prostu trzeba postawić w profesjonalnym klubie. Bez wątpienia sztuki walki są takim sportem, gdzie nieumiejętna nauka na samym początku drogi może po prostu skończyć się tym, że na bierzemy złych nawyków technicznych, a co gorsza, może to skończyć się nawet kontuzją, która wykluczy nas z dalszych treningów. Dlatego zaleca się, aby koniecznie pierwsze szlify treningowe zebrać właśnie w profesjonalnym klubie. Dlaczego? Ponieważ opiekunowie i trenerzy przekażą nam niezbędną wiedzę co do techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a przede wszystkim technikę walki. Początkujący zawodnik musi dowiedzieć się jak stawiać kroki, jak poruszać się po ringu, a także jak wyprowadzać ciosy i robić uniki. To klucz do tego, aby potem można było przejść do bardziej zaawansowanych czynności treningowych.

Po dodatkowe wiadomości ze świata sportu zapraszamy na Zabrze Info.