Jak pozytywne afirmacje mogą zmienić Twoje życie?

Pozytywne nastawienie jest kluczem do bycia szczęśliwym i prowadzenia udanego życia. Wszystkie nasze myśli, czy to świadome, czy podświadome, odgrywają ogromną rolę w tym, jak się czujemy.

Pozytywne myślenie a zmiana Twojego życia

To właśnie pozytywne myślenie prowadzi do wszelkich sukcesów, a także jest cechą pewnej siebie osoby, szczęśliwej w życiu, podczas gdy negatywność prowadzi do niskiej samooceny i utraty radości w życiu.

Tak często narzekamy, boimy się, krytykujemy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, codziennie setki negatywnych myśli swobodnie przepływają przez nasz umysł. Zdecydowanie za bardzo się poniżamy i zasiewamy ziarno wątpliwości. Istnieje małe proste narzędzie, którego możesz używać przez cały dzień, aby zmienić te negatywne myśli i zaszczepić bardziej pozytywny sposób myślenia; używanie codziennych pozytywnych afirmacji może drastycznie zmienić twoje życie na lepsze. Mogą sprawić, że będziesz bardziej pewny siebie, bardziej świadomy, bardziej pewny siebie i zmienisz swoje życie w wielu innych aspektach na lepsze.

Więcej wpisów dotyczących zdrowego stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.naswiecie.pl/.

Czym są pozytywne afirmacje?

Pozytywnych afirmacji można używać przez cały dzień w dowolnym miejscu i czasie, kiedy ich potrzebujesz, im częściej ich używasz, tym łatwiej pozytywne myśli przejmą negatywne i zobaczysz korzyści w twoim życiu. Afirmacja to prosta technika, która służy do zmiany negatywnego mówienia o sobie, czego rzadko jesteśmy świadomi, na patrzenie na swoje życie z bardziej pozytywnym nastawieniem.

Większość z nas przez wiele lat bombardowała się negatywnymi myślami, więc zmiana myśli i sposobu, w jaki myślisz, nie nastąpi z dnia na dzień, ale jeśli będziesz trzymać się afirmacji, zadziałają, gdy przeszkolisz swój sposób myślenia. Istnieje wiele różnych technik afirmacji radzenia sobie z różnymi sytuacjami życiowymi, a najpopularniejsze i najbardziej udane są wymienione poniżej.

Technika lustra w pozytywnej afirmacji

Ta technika pomaga docenić siebie i rozwinąć samoświadomość i poczucie własnej wartości. Powinieneś stanąć przed lustrem, najlepiej w pełnej długości, w samej bieliźnie lub jeszcze lepiej nago.

Zacznij od głowy i poruszaj się w dół swojego ciała, powiedz głośno, co lubisz w różnych częściach swojego ciała, na przykład możesz powiedzieć „Podoba mi się sposób, w jaki moje włosy błyszczą, niewielkie różnice w kolorze w miejscu, w którym pada na nie światło” lub „ moje oczy mają piękny odcień _ _ _ _. Błyszczą i błyszczą; moje oczy są cudowną cechą” poświęć trochę czasu i powoli przechodź przez całe swoje ciało, budując bardziej pozytywny obraz siebie.

Technika wszędzie

Ta technika może być stosowana wszędzie i za każdym razem, gdy złapiesz się na myśleniu o negatywnych myślach, kiedy zdasz sobie sprawę, że masz negatywną myśl, pomyśl o tym, że ściskasz gałkę głośności w swojej głowie, aby ściszyć ją wystarczająco nisko, aby jej nie słyszeć dłużej. Następnie wymyśl pozytywną afirmację, aby zastąpić negatywną i zwiększ głośność, powtarzając to sobie.

Technika kosza na śmieci

Jeśli masz negatywne myśli, zapisz je na skrawku papieru, zwiń papier w kulkę i wyrzuć go do kosza na śmieci, robiąc to, wmawiasz sobie, że te myśli to tylko śmieci i do tego należy.

Technika medytacji

Znajdź spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł odpocząć przez 5 lub 10 minut, zamknij oczy i pozwól swojej połowie opróżnić się ze wszystkich myśli i uczuć. Zacznij powtarzać swoją afirmację w kółko, koncentrując się na słowach, które powtarzasz i wierz w to, co mówisz.