10 praktycznych porad dla lepszego zdrowia

Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie samodoskonalenia niż zdrowie. W końcu zdrowie to jeden z najważniejszych aspektów życia. Dbanie o zdrowie to pierwszy krok na drodze do szczęścia i spełnienia w pozostałych aspektach życia.

Oto 10 tipów, które pomogą Ci trochę inaczej spojrzeć na kwestię zdrowia i coś niecoś poprawić

  1. Nie jedz śniadania! Nadal wiele osób wierzy, że musi je jeść, a to guzik prawda. Gdy jesteśmy głodni, zachodzi autofagia, czyli spalanie starych komórek. To chroni przed rakiem i spowalnia starzenie się ciała.
  2. Zrelaksuj się rano – wstań kilka minut wcześniej i delektuj się dodatkowym czasem. Wypij filiżankę kawy, obserwując wschód słońca; poświęć sobie kilka dodatkowych minut pod prysznicem; lub idź na szybki, energiczny spacer dookołq bloku, aby przyspieszyć bicie serca. Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie dnia w pośpiechu. Kilka minut rano może wiele zmienić.
  3. Ćwicz z przyjacielem – Ćwiczenia uwalniają endorfiny, które mogą podnieść ducha, a także pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi. Czasami jednak wstanie z łóżka i wyjście na siłownię może być trudne. Połączenie przyjaznej rozmowy z ćwiczeniami może sprawić, że ćwiczenia będą o wiele przyjemniejsze. Ćwiczenia z przyjacielem, niezależnie od tego, czy jest to poranny spacer, zajęcia spinningu, wieczorny bieg czy cokolwiek innego, mogą zapewnić Ci motywację i energię na resztę dnia.
  4. Nie pij wody tak po prostu- ciesz się wodą – w większości przypadków woda z kranu jest w porządku, ale poczytaj na necie, aby się upewnić, czy w Twojej okolicy też. Na pewno jest lepsza, niż butelkowana, która zawiera ksenoestrogeny, które przedostają się do niej z plastiku. Ważne jest, aby codziennie pić 2 litry wody; jednak nie powinno to wydawać się obowiązkiem. Dodaj kilka kostek lodu, cytrynę albo imbir i ciesz się wodą, aby była bardziej „smaczna”. Woda nie musi być tylko wodą.
  5. Połykaj witaminę codziennie – to niesamowite, co jedna mała pigułka może zrobić dla twojego zdrowia. Multiwitaminy mogą zapewnić Twojemu organizmowi pożywienie, którego mu brakuje. Nie możemy cały czas jeść idealnie zbilansowanych i zdrowych, dlatego stworzono witaminy.
  6. Ukryj (lub wyrzuć) wagę – waga to jedyny składnik, którego potrzebujesz do przepisu na katastrofę, jeśli chodzi o samodoskonalenie. Ukryj to. Wyrzuć to i nie myśl o tym. Masz ważniejsze rzeczy do zmartwień niż waga. Jeśli czujesz się świetnie w środku, to na zewnątrz będzie to widoczne, niezależnie od tego, co mówi waga.
  7. Rzuć palenie – rzucenie palenia jest trudne; nie poddawanie się jest jeszcze trudniejsze. Jeśli jesteś palaczem, zacznij od małego i uzyskaj potrzebną pomoc. Ograniczenie spożycia papierosów to pierwszy krok do zdrowszego siebie i lepszego stylu życia.
  8. Dąż do 30-30 minut ćwiczeń dziennie jest zalecany przez pracowników służby zdrowia. Obejmuje to proste zmiany w Twoim stylu życia, takie jak włączenie spaceru do wieczornych zajęć, chodzenie po schodach zamiast windy i jazda na rowerze do pracy raz na jakiś czas.
  9. Rozciąganie – rozciąganie może sprawić, że Twoje mięśnie będą zrelaksowane, a także pomoże złagodzić stres.
  10. Postępuj zgodnie z przewodnikiem żywieniowym – pracownicy służby zdrowia nie bez powodu stworzyli dzienny wykres żywieniowy. Staraj się codziennie spożywać conajmniej 5 porcji owoców i warzyw. Pomocne będą sałatki albo smoothies (koktajle owocowe)

Więcej wpisów o zdrowym stylu życia oraz rozrywkach i podróżach, znajdziesz w serwisie https://www.naszglos.pl/.