Top 3 gry dla miłośników karate

Karate jest japońską sztuką walki, a dodatkowo jest sportem sławnym na cały świat. Trenują go zarówno dzieci – zaczynając w wieku kilku lat, jak i również dorośli. Karate nie ma ograniczeń wiekowych, trening karate doskonale wzmacnia mięśnie – przede wszystkim szkieletowe, które są tak ważne do utrzymania prawidłowej postawy ciała. Już samo rozpoczęcie regularnych treningów w dojrzałym wieku pozwala zmniejszyć ryzyko zawału. Niestety nie wszyscy miłośnicy tego sportu mogą go swobodnie uprawiać. W takim przypadku z pomocą przybywają gry, a wśród nich jedna, która daje namiastkę prawdziwego treningu. Jak prezentuje się top 3 najpopularniejszych gier o tematyce karate? W artykule przedstawiliśmy te, które cieszą się największą popularnością wśród aktywnych gamerów! Zapraszamy do lektury tekstu!

Cobra Kai The Karate Kid Saga Continues

Gra została wydana na przełomie 2020/2021 na platformy PS4, Switch, XSX oraz PC. Producentem jest Flux Games, a wydawcą GameMill.

Jest to pierwsza na liście gra z kategorii bijatyka. Cała akcja gry dzieje się ok. 34 lata później niż akcja w serii Karate Kid, w świecie znanym z filmów serii Karate Kid – głównie skupiona na serialu Cobra Kai. Użytkownik całą rozgrywkę obserwuje z boku – gra jest z typu chodzonych bijatyk. Dodatkowo w trakcie gry postać wykorzystuje różne kombinacje ciosów oraz jeżeli występują postępy taktyczne – postacie zyskują nowe techniki walki oraz możliwość używania nowych ciosów. 

All Star Karate

Gra została wydana w 2010 roku na platformę Wii. Wyprodukowana jest przez Blitz Games Studios, a wydana przez THQ.

Gra z gatunku sportowych, rodzaj bijatyka. W trakcie rozgrywki gracz pozostaje aktywny fizycznie, ponieważ cała gra jest stworzona w technologii, dzięki której gracz steruje postacią własnymi ruchami. Gra pozwala użytkownikowi doświadczyć po części tego co doświadcza prawdziwy karateka. Dodatkowo gra posiada wiele trybów w tym tryb wieloosobowy (2 graczy). Regularny trening z senseiem pozwoli osiągnąć graczowi czarny pas. Jest to świetna opcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczęszczać na treningi karate. Można poczuć nieco adrenaliny – zupełnie tak, jak w najnowszych grach kasynowych. Listę najlepszych, legalnych w Polsce kasyn internetowych, znajdziesz tutaj: https://lasvegas.pl/legalne-kasyna-w-polsce/

Karateka

Gra została wydana w 2012 roku na platformy X360, PC i PS3. Producentem jest Liquid Entertainment, a wydawcą D3 Publisher.

Gra z rodzaju bijatyka, zaprojektowana przez Jordana Mechnera. Gracz w trakcie rozgrywki wciela się w postać mistrza karate, który za wszelką cenę musi uwolnić swoją porwaną ukochaną Mariko. Sama gra polega na rozgrywaniu pojedynków z przeciwnikami, którzy stają się coraz silniejsi. W teorii jest to kontynuacja kultowej gry o tym samym tytule pochodzącej z lat 80., jednak w praktyce jest to odświeżona i unowocześniona wersja. Dodano także kilka postaci, gdzie każda z nich ma swój własny styl walki.

Co dają gry komputerowe sportowe?

Tego typu gry są świetną opcją kiedy chcemy się zapoznać z jakimś sportem i niekoniecznie udawać się od razu na treningi i wykupić karnet na następny miesiąc przy możliwości, że to nie będzie jednak sport dla nas. W takim wypadku najlepsze będą gry na Wii, które dzięki technologii angażują nas ruchowo i dzięki temu mamy możliwość niejako spróbowania swoich sił w danej dyscyplinie sportowej. Z kolei zwyczajne gry komputerowe są świetne dla zapewnienia sobie rozrywki i pobudzenia refleksu. Niestety czasami gry komputerowe mają niewiele wspólnego z tym jak wyglądają treningi w rzeczywistości.

Przeczytaj również