Rusz się! W zdrowym ciele zdrowy duch!

O kondycję trzeba dbać – puste słowa czy zapomniana prawda. Aktualnie żyjemy coraz szybciej, korzystamy z przeróżnych udogodnień które pozornie ułatwiają nam życie.

W zdrowym ciele zdrowy duch – daj się to tego przekonać

Pozornie bo w rzeczywistości przyczyniają się do wielu problemów i kłopotów zdrowotnych. Często nie zastanawiamy się nad tym ile tak naprawdę tracimy na „oszczędzaniu czasu”. Najbanalniejszy przykład – jazda samochodem, dziś już tak naturalna ze nie wyobrażamy sobie na codzień przemieszczać się inaczej. Biorąc pod uwagę ile czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić codziennie tygodniowo, miesięcznie, rocznie, można by rzec, ze zwykła jazda samochodem to prawdziwa podróż w czasie.

To szczera prawda: zdrowo jesz, uprawiasz sport to wtedy czujesz się lepiej

Porównując przemieszczanie kiedyś i dziś dojedziemy do wniosku, ze to ile aktualnie zajmuje nam podróżowanie nie ma porównania, ze żmudnymi wędrówkami naszych pradziadków. Dziś wygoda jest jest najważniejsza, wysiłek jest wręcz nie na miejscu . Wygoda świadczy o statusie materialnym i społecznym, mało kto jednak zastanawia się jakim kosztem. Większość wygodnych ludzi zapomina o tym, ze ruch jest nam potrzebny podobnie jak powietrze. Dziś poruszamy się samochodami, pracujemy zdalnie, posiłki i zakupy możemy zamówić online z dostawa do domu. Powoli ale konsekwentnie przestajemy dostarczać organizmowi potrzebnej aktywności, stajemy się coraz bardziej ospali, zmęczeni i sfrustrowani.

Podsumowanie – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Badania potwierdzają, ze takie postępowanie może prowadzić również do depresji. Artykuły o depresji i ogólnie o psychice człowieka znajdziesz w serwisie https://www.wieszwiecej.pl/.

Trzeba uświadomić sobie, ze potrzebujemy zmian a może nie zmian a powrotu do korzeni, do czasu kiedy człowiek był aktywniejszy i nie znał całego ogromu chorób, które dziś nazwiemy cywilizacyjnymi.