Jeśli nasza droga życiowa prowadzi ciągle pod górę, to znaczy że trzeba zdecydować się na zmiany

Często obserwujemy innych ludzi i podziwiamy ich sukcesy. Zastanawiamy się, jak to możliwe, że innym wszystko przychodzi z łatwością, a my pomimo usilnych starań wszystko musimy zdobywać w pocie czoła i to nie zawsze z oczekiwanym rezultatem.

Zmiany w naszym życiu – jak je wprowadzić?

Stwierdzamy wtedy: ” że oni to mają szczęście”. Oczywiście szczęście odgrywa ważną rolę w naszym życiu, jednak nie jest jedynym wyznacznikiem naszych sukcesów. Aby efektywnie realizować nasze cele i marzenia musimy stworzyć odpowiedni plan działania. Nie ma i nie było ludzi, którzy wszystko robiliby bezbłędnie, lub którym wszystko przychodziłoby bez wysiłku. Każdy boryka się w życiu z problemami i niepowodzeniami, a wtedy ważne i decydujące jest to, jak do nich podchodzimy.

Bardzo ważna jest zmiana i ciągły rozwój

Gdy pojawiają się trudne chwile możemy aktywnie działać w poszukiwaniu rozwiązań. Możemy również ograniczyć działania i czekać z nadzieja na lepsze dni, co często ogranicza się do trwania w niekomfortowej sytuacji, a to z kolei pogarsza nasze samopoczucie. Decyzje, które podejmujemy każdego dnia kreują nasze życie. To nie brak szczęścia, czy prześladujący nas pech jest przyczyną naszego niezadowolenia i braku satysfakcji. Czasami wystarczy coś zmienić i wykazać się zaangażowaniem, a wtedy sprawy nabierają pozytywnego rozmachu i innych barw. Jeśli często przeżywamy niepowodzenia i porażki, to czas, aby to zmienić. Nie znaczy to, że mamy z dnia na dzień stać się perfekcyjni w tym co robimy, ale nie powielajmy błędów z przeszłości. Wyciągajmy wnioski z naszych porażek i nie poddawajmy się pomimo niepowodzeń, które tak naprawdę są nieuniknione w wędrówce przez życie. Nie bójmy się też poprosić innych o pomoc, jeśli sami nie potrafimy poradzić sobie z własnymi sprawami, ale nie bądźmy bierni. Nie popadajmy w użalanie się nad sobą samym.

To od nas zależy to, jak będzie wyglądała reszta naszego życia, dlatego bierzmy czynny udział w realizacji naszych marzeń, bo nikt inny za nas tego nie zrobi. Spoglądanie z zazdrością czy żalem na ludzi sukcesu nie poprawi naszego samopoczucia ani otaczającej nas rzeczywistości. Niech będą oni inspiracją do naszego działania, a nie źródłem złego nastroju.

Więcej artykułów dotyczących ludzkiej psychiki znajdziesz w serwisie https://www.pushup.pl/.